Oznamy od 22. do 28. 4. 2024

17.00 Hôrka: za zosnulého Štefana Kubána a zomrelé deti
18.00 Hrádok: za zosnulého Jána Grófa

Streda
18.00 Lúka: poďakovanie za dožitých 80 a 30 rokov života a prosba o Božiu pomoc pre celú rodinu

Štvrtok – sv. Marka, evanjelistu
18.00 Hôrka: za zosnulých z rodiny Letkovej, Prikrylovej, Gábovej, Šteineckerovej a Zúbekovej

15.00 Hrádok – sobášna sv. omša: Marián Madový a Monika Kopúnová

18.00 Hrádok: za zosnulých Máriu a Jozefa

7.30 Lúka: prosba o zdravie, Božie požehnanie a dar viery
Nedeľa – 5. veľkonočná nedeľa
8.00 Hôrka: za farnosť a farníkov
9.30 Lúka: za zosnulú Annu Šprlákovú a rodičov z oboch strán
11.00 Hrádok: za zosnulého Milana, syna Milana a rodičov z oboch strán

Upratovanie v Hôrke: Mária Šútovská, Valéria Nedbalová, Gabriela Nedbalová, Andrea Nedbalová, Marta Nedbalová; kvety: Vlasta Hriadelová

Upratovanie v Lúke: Danka Stanová, Jana Kusovská, Elena Godálová, Jozefína Sevaldová; kvety: Viera Harmadyová, Jarmila Štefancová

Veľká prosba ohľadom upratovania v Lúke. Pomaly nám zo zoznamu na upratovanie prechádzajú ľudia zoznam nevládnych. Veľmi by sme potrebovali ľudí, ktorí sú ochotní pridať svoju ruku k dielu.

Sľúbil som, že budem v najbližšie nedele pripomínať, že na budúci rok prijmem na sv. prijímanie deti, ktoré chodia pravidelne na nedeľné sv. omše. Chce to byť návrat k tomu, čo má byť. Stále viac sa presviedčam, že deti sa doma s náboženskými témami nestretávajú, často nie sú vedené k tomu, ako majú žiť. Viesť ich do kostola znamená aj dať im možnosť premýšľať a na vlastnom príklade ukázať, že musíme premýšľať nad tým, na čom nám záleží, čo je správne a že hľadáme silu k tomu, aby sme to do svojho života implementovali. Skúsme vytvárať spoločenstvo, ktoré vníma a váži si svojich členov. I deti.

S veľkou radosťou ďakujem všetkým, ktorí sa včera zúčastnili na brigáde na obnovu našich dverí a okien na kostole v Hôrke. Nevedel som, čo ma čaká – či sa dokážeme stretnúť a čo urobíme. Bolo to však pre mňa veľmi príjemné prekvapenie a za to ďakujem. Rovnako ďakujem všetkým, ktorí túto akciu podporili – pečením, či možno len pozitívnym slovom, ale ja sponzorstvom. Súčasne – pretože je tu ešte celkom dosť práce – pozývam na budúcu sobotu. Začneme o 8.30 hod.