Oznamy od 25. 4. do 1. 5. 2022

8.00 Hôrka: za zosnulého Viliama Uhlíka
9.30 Lúka: za zosnulého Jána Srnca
11.00 Hrádok: za zosnulého Rudolfa Kutaja

Upratovanie v Hôrke: Mária Kajanová, Alžbeta Ondrášiková, Janka Dominová, Jana Kucejová; kvety: Mária Ondreičková

Upratovanie v Lúke: Mária Miklášová, Mária Štefancová, Alena Mikuličková; kvety: Oľga Mikuličková, Helena Haluzová

Skončili pandemické opatrenia. Pri tejto príležitosti chcem poďakovať všetkým za trpezlivosť a zvládnutie všetkých obmedzení. Pre všetkých to bolo ťažké obdobie. Vážim si každý prejav citlivosti na ostatných. A preto ďakujem všetkým, ktorí ste dokázali obstáť.

Budem rád, ak si zachováte sv. prijímanie na ruku – tí, ktorí môžete. Je to spôsob, akým sa prijímalo prvých deväť storočí. Robte to však, prosím, s úctou. Z oboch rúk si urobíme misku, ešte pred kňazom vezmeme spodnou rukou hostiu a vložíme si ju do úst. Potom odchádzame na svoje miesto – bez kľaknutia, prežehnania či iných giest.