Oznamy od 27. 11. do 3. 12. 2023

sv. omša nebude

Utorok

17.00 Hôrka: za zosnulých Antona a Štefániu Ševcechových, syna Pavla a rodičov z oboch strán
18.00 Hrádok: za zosnulých Klementa a Paulínu Vernerových a deti

18.00 Lúka: za zosnulých rodičov, starých rodičov a súrodencov

Štvrtok – sv. Ondreja, apoštola
18.00 Hôrka: za zosnulých Pavla a Annu Nedbalových a rodičov z oboch strán

Piatok

18.00 Hrádok: za zosnulého manžela Jozefa, rodičov Pavlovičových, Jamborových, a švagrinú Janku

Sobota
7.30 Lúka: poďakovanie za dožité roky s prosbou o Božie požehnanie a zdravie pre rodinu

Nedeľa – 1. adventná nedeľa
8.00 Hôrka: za farnosť a farníkov
9.30 Lúka: poďakovanie za 40 rokov života s prosbou o zdravie a Božie požehnanie pre rodinu
11.00 Hrádok: za zosnulého Martina Vávrovského (20. výročie úmrtia)

Upratovanie v Hôrke: Eva Rojková, Monika Sládková, Martina Benechová, Gabriela Ševcechová, Viera Gondárová;  kvety: Margita Ďurišková

Upratovanie v Lúke: Petra Pániková, Anna Žišková, Emília Maďarová, Lýdia Hazdová; kvety: Anna Štipanitzová, Anna Pistová, Silvia Rendvanská

Spovedanie k 1. piatku bude v stredu v Lúke, vo štvrtok v Hôrke a v piatok v Hrádku – vždy od 16.30 hod. Bude trochu skrátené z dôvodu, že o týždeň už bude predvianočná spoločná spoveď.

Návštevy chorých budú v pondelok v Lúke, v utorok v Hôrke a v piatok v Hrádku.

V stredu je tzv. Červená streda, teda deň, kedy si pripomíname prenasledovaných kresťanov vo svete. Je zvláštne, že sú to práve kresťania, ktorí sú v dnešnom svete najviac prenasledovaní pre svoje presvedčenie. Štatisticky zomiera 11 kresťanov denne pre svoju vieru. Spomeňme si na nich aspoň v modlitbe.

Budúcou nedeľou začne Advent. Na začiatku sv. omší posvätíme adventné vence. Samozrejme, môžete si priniesť aj svoje.

Na 1. adventnú nedeľu je tiež zbierka na charitu. Ak sa rozhodnete podporiť ľudí, ktorí sú na tom horšie ako my, patrí vám veľká vďaka.

Na budúcu nedeľu v Hôrke bude o 15.30 zapálenie obecného adventného venca. Bude to tiež spojené aj s krátkym posvätením. Srdečne pozývame na stretnutie.