Oznamy od 28. do 31. 3. 2024

17.00 Hôrka: za zosnulého Milana Kubiša, vnučku Elišku a Jána
18.00 Hrádok: za zosnulého Miroslava a rodičov

18.00 Lúka: za zosnulých učiteľov lúčanskej školy a za požehnanie pre žijúcich

Štvrtok – Štvrtok Pánovej večere (Zelený štvrtok)
18.00 Hrádok: za zosnulých i žijúcich kňazov našej farnosti

Piatok – Piatok Utrpenia Pána (Veľký piatok)
15.00 Hrádok: obrady Veľkého piatku (pred nimi o 14.15 krížová cesta)

Sobota – Svätá sobota (Biela sobota)
18.30 Hrádok: prosba o mier a pokoj vo svete
Nedeľa – Veľkonočná nedeľa – Pánovho zmŕtvychvstania

8.00 Hôrka: za zosnulého Tomáša Trebatického a zomrelých z rodiny
9.30  Lúka: za  farnosť a farníkov
11.00 Hrádok: za zosnulého Štefana Kopúna, Dominika Opeta a zomrelých z rodiny

Upratovanie v Hôrke: Eva Rojková, Monika Sládková, Martina Ševcechová, Gabriela Ševcechová, Viera Gondárová; kvety: Mariana Gajdošíková

Upratovanie v Lúke: Alena Bednárová, Janka Atalovičová, Violka Krajčíková, Bernardína Lacková; kvety: Veronika Čuvalová, Danica Palkovičová

Začína sa Veľký týždeň – Pánovho umučenia. Mali by sme sa zdržať hlučných zábav.

Vo štvrtok po sv. omši o 20.00 hod. pozývam na modlitbu krížovej cesty ku krížu v Hrádku.

V piatok je deň prísneho pôstu. Pred obradmi bude krížová cesta v kostole o 14.15 hod. Po obradoch bude kostol otvorený s vyloženou Sviatosťou oltárnou na Božím hrobom do 17.00 hod.

V sobotu sa môžeme stretnúť o 9.00 hod. na modlitbe ranných chvál. Boží hrob bude prístupný k poklone od 12.00 hod. (vtedy bude vyložená Sviatosť oltárna). Chcel by som poprosiť, aby ste sa zapísali na pol hodinové služby k prítomnosti pred B. hrobom.

Pod chórusom v Hrádku je pokladnička, do ktorej môžete prispieť na kvety pri Božom hrobe.

Veľkonočná vigília začne tesne po západe Slnka, teda 18.30 hod. Ak počasie dovolí, tak sv. omšu zakončíme procesiou na cintorín, kde bude požehnanie a prepustenie.

V noci zo soboty na nedeľu sa mení čas na letný. Hodiny si posunieme o hodinu dopredu.