Oznamy od 9. do 15. 8. 2021

17.00 Hôrka: prosba o Božiu pomoc v chorobe
18.00 Hrádok: prosba o zdravie, Božiu pomoc a ochranu

Streda – sv. Kláry, panny
18.00 Lúka: poďakovanie za dožitých 50 rokov života a prosba o požehnanie pre rodinu

18.00 Hôrka: za zosnulého Rudolfa Ondreičku

18.00 Hrádok: za zosnulého Karola Pavloviča

Sobota – sv. Maximiliána Kolbeho
7.30 Lúka: za zosnulých Zuzanu a Jána Srncových

Nedeľa – Nanebovzatie Preblahoslavenej Panny Márie
8.00 Hôrka: za farnosť a farníkov
9.30 Lúka: poďakovanie za 40 rokov života a prosba o Božie požehnanie pre rodinu
11.00 Hrádok: prosba o požehnanie pre obec Hrádok

Upratovanie v Hôrke: Lucia Konečníková, Jolana Kubánová, Veronika Gondárová, Janka Ondreičková; kvety: Mária Pastíriková

Upratovanie v Lúke: Anna Stanová, Oľga Godálová, Zuzana Fodorová, Mária Ivanovská; kvety: Žofia Gajdošechová, Helena Šnáblová

K dôstojnému prijatiu Eucharistie na ruku: stále platí, že sv. prijímanie by sme mali prijímať do rúk. Nebojme sa toho, je to možné urobiť s ešte väčšou dôstojnosťou ako do úst. Treba z rúk urobiť akoby misku. Ak si pred sv. prijímaním dáte dole rúško (čo by v súčasnosti nemalo byť nijako nebezpečné), hostiu si dáme do úst ešte pred kňazom. Nekľakáme, neukláňame sa pred oltárom či svätostánkom. Sami sme v tú chvíľu svätostánkom. Chcem však pripomenúť a zdôrazniť, aby sme aj pri pristupovaní k sv. prijímaniu držali rozostupy.