Štatistika farnosti za rok 2021

Uplynulý rok 2021 bol zložitý. Kvôli pandémii boli kostoly dlhý čas zatvorené. Neskôr boli a dodnes sú otvorené pre obmedzený počet ľudí. Predsa však život išiel ďalej.

Vo farnosti sme pokrstili 31 detí – z toho 17 dievčat a 14 chlapcov. Deťom prajem dobrý i radostný život.

K 1. sv. prijímaniu pristúpilo 12 detí. Aj ich príprava prebiehala v náročných podmienkach a náročné podmienky zostali aj po absolvovaní 1. sv. prijímania. O to viac na všetky tieto deti myslím a veľmi im prajem, nech vydržia na ceste dobra a práce na sebe.

Napriek zložitosti všetkých opatrení sme mali aj 8 sobášov. Mladomanželom prajem skutočnú a trvalú lásku.

V uplynulom roku sme mali po prvý raz vo farnosti viac pohrebov ako krstov. Pohrebov bolo 32. Nie je to však počet ľudí, ktorí zomreli – sú to len katolícke pohreby; k nim by sa mali prirátať aj evanjelické a tiež zosnulí, ktorí išli na kremáciu bez obradu. Pre porovnanie: v poslednom desaťročí sme mávali priemerne 20 pohrebov za rok. V tomto roku sme odprevadili v Hrádku 15 ľudí, v Hôrke 10 a v Lúke 7. Zomrelo 19 žien a 13 mužov. Priemerný vek žien, ktoré zomreli, je 78,4 roka a u mužov je to 74 rokov. Všetkým zomrelým vyprosujem večný pokoj a pozostalým veľa sily.