Synoda o spoločnom kráčaní

Rád by som Vám dal do pozornosti, že v Cirkvi prebieha proces prípravy na synodu o spoločnej ceste (oficiálny názov je: „Za synodálnu Cirkev: spoločenstvo, spoluúčasť, misia“). Zväčša sú na synodu zvolávaní biskupi zo sveta, aby sa radili o nejakej spoločnej záležitosti. Pápež František by však chcel, aby boli vypočutí nielen biskupi, ale každý, kto môže povedať svoj postreh či postoj. Ide teda o spoločné pomenovanie problémov a hľadanie východísk v našich časoch a v našich spoločenstvách, o učenie sa jeden od druhého. Pozývam Vás, aby sme sa do tohto procesu zapojili. Bolo by na škodu nevyužiť túto príležitosť.
V prvom rade si môžete pozrieť bližšie informácie na stránke www.synoda. sk.
Okrem toho môžete skúsiť napísať svoje podnety, to znamená zamyslenia nad tým, akú skúsenosť máte s Cirkvou; ktoré skúsenosti sú spojené pre Vás s radosťou; čo by bolo dobré rozvíjať; ktoré skúsenosti sú spojené s ťažkosťami a zraneniami; v čom vnímate, že pre našu dobu zaznieva hlas Ducha pre dnešnú (i našu farskú) cirkev?
Svoje podnety môžete buď poslať mailovou poštou (zatiaľ) na farskú adresu, alebo ich môžete vhodiť do škatuľky v kostole (môže to byť aj anonymné). Pokúsime sa o to, aby sme vytvorili priestor na spoločnú diskusiu a načúvanie si.