Oznamy od 3.do 9. 4. 2023 – Veľký (svätý) týždeň

Štvrtok – Zelený štvrtok – Pánovej večere
17.30 Hrádok: za kňazov, ktorí pôsobili v našej farnosti

Piatok – Veľký piatok – Umučenia Pána
15.00 Hrádok: Obrady Veľkého piatku. Pred nimi bude modlitba krížovej cesty o 14.15.

Sobota – Biela sobota – veľkonočná vigília
19.45 Hrádok: prosba o mier a pokoj vo svete

Nedeľa – Veľkonočná nedeľa – Nedeľa Pánovho zmŕtvychvstania
8.00 Hôrka: za zosnulých Máriu, Sebastiána, zomrelé dcéry, zaťa a vnuka
9.30 Lúka: za farnosť a farníkov
11.00 Hrádok: za zosnulých Arnošta Kopúna s manželkovu, zosnulých z rodiny Kopúnovej a Dominika Opeta

Upratovanie v Hôrke: Magdaléna Kališová, Dana Zbudilová, Zuzana Mešťanová, Jarmila Némethyová; kvety: Helena Trebatická

Upratovanie v Lúke: Anna Stanová, Zuzana Fodorová, Mária Ivanovská, Alena Mikuličková; kvety: Helena Šnáblová, Angela Riháčková, Mária Štefancová

Začína Veľký týždeň – pripomienka umučenia, smrti a zmŕtvychvstania Ježiša Krista. Sú to najväčšie a najdôležitejšie sviatky kresťanstva. Počas Veľkého týždňa by sme sa mali zdržať hlučných zábav.

Vo štvrtok bude sv. omša o 17.30 hod. a po nej pozývame (o 20.00 hod.) na modlitbu krížovej cesty pri kríži v Lúke. Je to tradícia modlitby v ten večer, keď sa Ježiš potil krvou v Getsemanskej záhrade.

V piatok je deň prísneho pôstu. Od 14 rokov je záväzok nejesť mäso, od 18 do 60 rokov sa k tomu pridáva záväzok do sýta sa najesť iba raz za deň. Výnimkou je, samozrejme, ak by to malo ohroziť vaše zdravie. Po obradoch bude kostol otvorený s vyloženou Sviatosťou oltárnou na Božím hrobom do 17.00 hod.

V sobotu vo farskom kostole začneme modlitbou ranných chváľ o 9.00 hod. Po nich bude kostol otvorený k poklone pred Božím hrobom do večernej vigílie.

Vigília v sobotu začne o 19.45, teda presne v čase západu Slnka. Ak to počasie dovolí, bohoslužbu zakončíme procesiou na cintorín – aby sme si veľkonočnú nádej pripomenuli aj na mieste odpočinku našich predkov. Tam bude záver bohoslužby požehnaním.